PRESS

Náš příběh

Nožíř Milan Pokorný je žákem kanadského nožíře Buddyho Westona, tvořící pod vlastní v nožířském světě dobře etablovanou značkou PokornyKnives. Je známý především výrobou originálních designových zavíráků futuristických a technicistních designů s využitím materiálů výjimečných estetických a funkčních kvalit (mamutovina, nerezové damašky, titanové kompozity). Dvacet let praxe a experimentování s jedinečnými materiály a jejich strukturami, jej přivedla ke konceptu vývoje vlastních materiálů pod značkou FuturonFORGE.

Konstruktér Marek Procházka autorsky stojí za nespočtem dílenských přípravků výrobních zařízení s jejichž pomocí si plní své řemeslné sny. Fascinace kovářstvím a metalurgií ho přivedla až k úspěšné výrobě několika samurajských mečů. Vyvíjí také stroje umožňující posouvat dosavadní technologické limity tradiční řemeslné metalurgie na novou úroveň. Ovládnutí řemeslných technik i moderních strojírenských postupů (CAD/CAM) mu otevřela perspektivu překonávát technologické bariéry “nemožného” mimo jiné při vývoji kompozitních materiálů FuturonFORGE.

"

Historie a geneze projektu

Hledání na trhu dostupných řešení a materiálů odpovídajících Milanovým a Markovým požadavkům, přivedlo oba zakladatele projektu Futuron ke zjištění, že v na trhu neexistuje pro potřeby jejich metalurgických a nožířských vizí stoprocentně uspokojivé řešení. Dospěli tak k rozhodnutí pustit se do vývoje a výroby vlastních kompozitních materiálů – tak se zrodil FUTURON

Po několika letech vývoje se zapojením nejmodernějších metalografických laboratorních prostředků a po vybudování dostatečné vlastní, technologické, a výrobní základny se podařilo cíle dosáhnout. Vznikají tak jedinečné kompozity s originálními strukturami a skvělými materiálovými vlastnostmi. Naší vizí je posunout hranici možného opět o kus dál.

Adresa

Futuron Forge s.r.o.
EU – Czech Republic
Krymská 517/50
460 06 Liberec 6
IČ: 08244189
DIČ: CZ08244189

           Sledujte nás

[instagram-feed]